Подаруй бібліотеці книжку!

Напередодні дня дарування книжок ми поговорили з двома крутезними бібліотекарками про те, чим є, чим живуть і які проблеми мають сучасні бібліотеки.

Три комплекти наших книжок поїхали до бібліотек-переможців розіграшу, який ми влаштували в прямому етері:

 1. Черкаська центральна міська бібліотека для дітей

 2. Шкільна бібліотека Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 (Сумщина)

 3. Бібліотека с. Нивра (Тернопільщина)

Але на цьому ми вирішили не завершувати нашу розмову. 

Адже бібліотек в Україні багато, і вони майже всі мають проблеми із поповненням фондів сучасною, класною та цікавою читачам літературою.

В межах діяльності ТО “ЛІТавиця” ми вирішили започаткувати рубрику “Подаруй бібліотеці книжку”. На цій сторінці ми розміщуватимемо списки бібліотек з їхніми адресами та описом їхніх потреб. Може, в когось є саме такі книжки, яких так не вистачає цим бібліотекам, і ви готові ними поділитися? Або зможете придбати і подарувати бібліотекам щось із їхнього списку бажань.

Якщо ви надсилаєте книги поштою, не забудьте оплатити пересилку 😉

Увага! 

Наразі, до цього списку входять ті бібліотеки, яки взяли участь в нашому розіграші, але, на жаль, не перемогли. Але ми радо поповнюватимемо його.

Якщо ви – представник/представниця бібліотеки, або просто особа, небайдужа до долі своєї районної бібліотеки – пишіть нам (тут, в коментарях, на пошту ЛІТавиці, на наших сторінках в соцмережах), і ми  додамо вашу бібліотеку до цього списку! Від вас – назва бібліотеки, короткий опис її потреб та адреса, на яку їй можна прислати подаруночки 😉

Бібліотеки:

Шкільна бібліотека Виноградівської ЗОШ І-ІІІст №3 ім. Жігмонда Перені (Закарпаття)*

Читачі дуже потребують дитячих книг на українській мові. Адже у школі навчається більша частина учнів з угорськомовних сімей. Особливо не вистачає для початківців, які тільки починають читати. Учні середнього віку полюбляють комікси та пригодницьку літературу. Будемо раді художній літературі на українській мові.

Адреса для надсилання книжок: м. Виноградів Нова Пошта №2 Хромей Марина Федорівна 0664070552

*Комплект наших книжочок бібліотеці подарував пан Олег

Добренська сільська бібліотека (Миколаївщина)*

Нашій бібліотеці дуже потрібна в першу чергу дитяча та підліткова література (для дитячої філії, і дитячі книжки швидше виходять з ладу, тому й потреба нагальніша).

Адреса для надсилання книжок (УП): Миколаївська область, Баштанський район, с.Добре, відділення 1. На ім’я Філімоненко Світлана Леонідівна, 097 99 74 104

*Комплект наших книжочок бібліотеці подарував пан Олег

Золотоніська міська бібліотека (Черкащина) 

Наша бібліотека невелика , але має читачів різних вікових категорій – діти, юнацтво та дорослі. Потреба є в сучасній літературі (бажано україномовній). 

Адреса для надсилання книжок: м. Золотоноша, Черкаська обл., Нова Пошта відділення 2. Безкровна Людмила Миколаївна 0677324631

або

вул. Благовіщенська, 87. На випадок, якщо зручною буде Укрпошта

Бібліотека села Матусів (Черкащина)

Бібліотека була б рада літературі для підлітків: перше кохання, відносини між друзями; фентезі.

Адреса для надсилання книжок: 20631 Черкаська обл. Звенигородський р-н, с. Матусів, вул. Кравченка, 7 Публічна бібліотека.

Овруцька центральна бібліотека імені Андрія Малишка (Житомирщина)

В нашій бібліотеці нещодавно створили молодіжний простір і бракує сучасних книг для молоді різних жанрів, але на українській мові.

Адреса для надсилання книжок: Житомирська область, місто Овруч, вул. Остапа Дашкевича, буд.13. На ім’я Вознюк Наталії Василівни. Індекс 11101

Бібліотека 9 для дітей ЦБС Шевченківського р-ну (Київ)*

Потреба в котах-вояках))

Адреса для надсилання книжок: Білоруська, 34 бібліотека N9 для дітей (якщо нести) 

якщо слати: Київ, НП 24 Захарченко-Бурцева Валентина Владиславівна 0989944556

*Комплект наших книжочок ми подарували бібліотеці на стримі.

Бібліотека с. Нивра (Тернопільщина) *

Література потрібна різна. Сільська бібліотека знаходиться в приміщенні дитячого садка, а навпроти школа. Тому діти – перші й найважливіші читачі. Також дуже потрібні жіночі романи (такі, щоб легко сприймалися), детективи! Необхідна нова профільна література (наявна застаріла): нові правила дорожнього руху, книги по сільському господарству (кролівництво, тваринництво, рослинність, бджільництво). Також книги по бісероплетінню, вишивці, виробам з полімерної глини – це необхідно для гурткової роботи.

Адреса для надсилання книжок: 48740 ТЕРНОПІЛЬСЬКА область Чортківський район с. Нивра Батрин Галина Василівна 0686268681 Бібліотека с. Нивра

*Комплект наших книжочок бібліотека виграла на стримі.

Черкаська центральна міська бібліотека для дітей *

Ми дитяча бібліотека і актуальними для нас є книжки для дітей українською мовою: художні, сучасні, українських та зарубіжних авторів, казки, комікси, дитячі детективи, фентезі. 

Електронна пошта бібліотеки cmdb@i.ua

Адреса для надсилання книжок: м.Черкаси Нова пошта 6 Ткаченко Ірина Іванівна 0936519519

*Комплект наших книжочок бібліотека виграла на стримі.

Шкільна бібліотека Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 (Сумщина) *

Наша шкільна бібліотека залюбки прийме в подарунок літературу для дітей, підлітків, фентезі, пригодницьку, детективи, прозу сучасних письменників.

Адреса для надсилання книжок: ЗОШ N5 вул.Прокопенка,76, м.Ромни Сумська обл. 42006,. тел.0985512033.

Якщо НП, то відділення 4. Коваленко Олена.

*Комплект наших книжочок бібліотека виграла на стримі.

Яблунівська сільська бібліотека *

Адреса для надсилання книжок: 1 -20745, Сільська бібліотека Вул.Данільченка, 1″В” Село Велика Яблунівка Смілянський р-н Черкаська область. бажано Укрпоштою. Черпак Катерина Олексіївна.

*Комплект наших книжочок бібліотеці подарував пан Олег

Бібліотека ЗОШ №24

Якщо можете,будь ласка допоможіть нашій шкільній бібліотеці книжками,особлива вдячність за дитячу літературу.

Адреса для надсилання книжок: м.Рівне,вул.Гайдамацька,15

Спеціальна пропозиція!

Ми би хотіли, щоби наші книжки дісталися до всіх бібліотек, які на них потребують, але, на жаль, поки що не маємо фінансової змоги подарувати по комплекту всім бажаючим. Тому ми вирішили звернутися до учасників нашої спільноти із пропозицією на кшталт “підвішеної філіжанки кави”.

Через цю форму ви можете придбати для будь-якої бібліотеки наші книжеи з максимальною знижкою, яку ми можемо собі дозволити.

Кроки прості:

 1. Заповнюєте форму замовлення, зазначаючи, до якої бібліотеки хочете, щоби ми надіслали книжки (можна обрати зі списку, який ви бачите перед очима, можна “підвісити” – і тоді ми самі підберемо бібліотеку, до якої поїдуть книжки, а можна порадувати свою бібліотеку).
 2. Ми з вами зв’язуємося, обговорюємо оплату і пересилку.
 3. Якщо ви замовляєте для бібліотеки, якої ще немає в нашому списку, ми попросимо від вас інформацію про потреби і контакти бібліотеки – для того, щоби її до цього списку додати.
 4. Ми звітуємо про відправлення книжок.
 5. Будемо вдячні, якщо бібліотека-отримувач зможе зробити фотозвіт, коли книжки до неї надійдуть: ми похизуємося ними в нащих соцмережах, а бібліотека отримає додатковий розголос та нагадування спільноті про її потреби 😉

Заповніть, будь ласка, форму, і ми з вами зв’яжемося, щоби повідомити ціни й перелік книжок, що наразі є в наявності:

Поділитися

Подаруй бібліотеці книжку!: 4 коментаря

 • Olena :

  Доброго дня! Прошу допоможіть Козаченській сільській бібліотеці Сумської області. В зв’язку зі списанням застарілої та російської літератури,відсутності фінансування бібліотечний фонд давно не поповнювався. Будемо вдячні і раді українській літературі різних жанрів від 2000 року. Адреса для відправника книжок: місто Путивль. Банчукова Олена. 0966315759

  0
 • krisssten2200@ukr.net :

  Доброго дня! Просимо долучитись до акції Бібліотеки-філії №1 Дрогобицької ЦБС “Прочитану книгу – бібліотеці”. В зв’язку з списанням російської літератури і відсутністю оновлення книжкового фонду просимо допомогти нам в його наповненні прочитаними книгами, або за бажанням новими. Будемо вдячні за будь- яку літературу. Дитячу та дорослу, романи, наукові книги і так далі, окрім російських. Будемо вдячні кожному❤
  Місто Дрогобич, 82104, вулиця 22 січня,43. Пилип Христина Любомирівна, 0962631300.
  Або відділення нової пошти №3.

  2
 • Svitlana :

  Добрий день! Прошу допомогти книжками шкільній бібліотеці Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20. Приймемо в дарунок будь-які книги. Особлива потреба для підлітків: детективи, фентезі, історичні романи, комікси.
  Адреса для надсилання книжок: м.Черкаси Нова пошта 8 Науменко Світлана 063-169-24-45

  2

Залишити відповідь