15 Березня, 2023

Заголовок

Від

Гарне оповідання, але не без огріхів.
Здається, автор ще не зовсім знайшов свій стиль. У деяких місцях забагато слів і мало дії, у деяких було відчуття, що з мене намагаються силою \”видавити сльозу\” (але трохи маніпулятивно).
Занадто багато мертвих (річ не у тім, що їх у нашому житті мало, а в тім, що коли їх забагато, вони вже сприймаються не як трагедія, а як \”статистика\”). У художньому творі одна смерть може краще передати жах, ніж три зразу.
Ще тут в інший коментарях вже доречно зауважили, що ГГ аж ніяк не сприймається 6-річним хлопчиком.
Не зовсім доречним мені здалося розбивати досить коротке оповідання на розділи, та ще й з прологом і епілогом (епілог тут взагалі здається зайвим – там вистачило б одного речення про ростки мальв у горщику). І вже точно не робити як перед Розділом 3 (де 2й розділ закінчується \”спойлером\” про пожежу). Мені здаєтиься там краще
Як на мене не пропрацьована мотивація селян, які палять мальви. Пояснювати все \”чортом\” – це робить все дуже пласким, а їх примітивними забобонними людьми. Історія здавалася б глибшою, наприклад, якби вони теж знали \”секрет мальв\”, але просто відмовились від нього свідомо (не тому що боялись \”чорта\”, а тому, наприклад, що їм було важно бачити своїх рідних, яких вони вже все одно ніколи не зможуть повернути). У 1й книзі про Гарі Поттера є схожий момент, коли Гарі ходит до чарівного дзеркала, в якому бачить своїх покійних батьків. Але Дамблдор ховає це дзеркало, попередивши Гарі, що воно показує не правду, а лише те, що він хоче бачити, що там можна все життя просидіти перед ним, сумуючи за тим, чого не вернеш, замість того щоб жити далі і рухатись уперед.
Ну і найголовніше – МАЛЬВИ НЕ ГОРЯТЬ! Мальва – це трава, вона мокра всередині, горить, лише коли засохне, або коли її обкладуть сухим хмизом і запалять його. Як тут селяни змогли спалити мальви, я собі уявити, нажаль, так і не зміг(( Ось так неможливість правдоподібно уявити один простий фізичний процес може підривати довіру до всієї історії (
Але це все \”хвороби зростання\” – вони пройдуть з досвідом)
Автору бажаю продовжувати свої творчі експерименті – і все у нього вийде 🙂