Заголовок
Раз, два, три, ялинко — гори!
Повернутися до конкурсу: 365 новорічних слів. Версія 2022
‒ Як триває підготовка до контакту? ‒ Командир місії Прарт адресував питання, перш за все, новим метеор-артилеристам, бо попередня команда, згаявши час та підходящі снаряди спочатку в Тунгусці, а згодом у водах Чебаркуля, була з ганьбою вигнана додому за надмірну лояльність до зла. Ктерх погладив вузлуватими пальцями шию і красномовно клацнув язиком.
‒ Ціль на дистанції! ‒ відказав він.
І дійсно, у напрямку Землі летіла чимала глиба заліза й льоду, яка мала поцілити точнісінько у центр потворного соціального утворення, що з якогось дива ще досі там вважалося сильною державою ‒ може, через власні розміри? Бо ж тханурійцям з їхнім ледь не фанатичним прагненням розвитку і поклонінням пізнанню було геть незрозуміло, для чого терпіти на планеті той баласт, який гальмує усю цивілізацію своїми спробами загнати її як не у кам’яні віки, то хоча б у середньовіччя. Хоча вони вже практично готові до контакту зі спільнотами міжгалактичного рівня, більш розвинутими технічно. Так, ще до того, як податися добровольцем у метеор-артилеристи, Ктерх досить добре вивчав історію цивілізацій, земної ‒ зокрема. Тому він, як ніхто, розумів, наскільки важливо ‒ не схибити.
І коли він отримав свіжі дані від одного з аналітиків, що існує загроза зіткнення снаряду із черговим рейсом на орбітальну станцію землян, він прийняв спонтанне рішення захопити і запустити ще один метеор, хай трохи менший, та твердішої структури, аніж початковий. Якщо перший роздробиться і згорить, та хоч частково впаде на десь західних, найбільш заселених територіях утворення, то цей вже точно поцілить прямісінько в центр.
Прямісінько в бункер під Середнім Уралом.
…а місто продовжувало святкові приготування. Вітрини ще не зачинених через непосильну орендну плату і малі заробки магазинів вбиралися у новорічні вогники та блискітки. На вулицях, які дедалі гірше прибиралися від снігу, ще лунав поодинокий веселий сміх, здебільшого підігрітий міцними напоями. Ще йшли приготування до зустрічі Нового року. На Красній площі встановили розцяцьковану ялинку, і місцеві домовлялися зустрітися в ніч на 1 січня під її гіллям.
Але напередодні, 30 грудня ввечері, жахливий відеоролик підірвав усі соцмережі: у новорічне дерево поцілив метеорит, і воно в мить згоріло жахливою заупокійною свічою при сотнях свідків. Закономірно, це було інтерпретовано за зловісний жарт.
І лише Ктерх знав, наскільки забобонне сприйняття аборигенів близьке до істини. До падіння другого метеор-снаряду залишилося три… два… один…