31 Грудня, 2022

Заголовок

Від

— Тримайся, куме! Прорвемося! — Віталій Іванович обережно поклав слухавку і пішов на кухню поставити стерилізувати дитячу пляшечку. Руки мимоволі затрималися над вогнем газової плитки. Холодно! До Різдва залишалося усього кілька тижнів, то ж бажано виконати замовлення задуманої ним штукенції, поки не вирубали світло.

Пенсіонер сів за робочий стіл, відкрив ноутбук, і, зайшовши на потрібний сайт, швидко відшукав потрібний генератор. Той був недешевим (на його придбання Віталію Івановичу доведеться витратити майже усі свої збереження), але таким необхідним!

Сироті-онуці вчитися треба, писати курсову. Вдома холодно, батареї ледь теплі, а правнуку три місяці. Застудився минулого тижня. Без електрообігрівача ніяк! До того ж, Віталій Іванович Мельник навіть на пенсії працював над одним важливим проєктом, а часті перебої зі світлом були дуже неприємним фактором. Одним словом, необхідність…

Раптом Віталій Іванович зупинився: його палець завис у повітрі, так і не натиснувши на кнопку “придбати”. Старий фізик задумався.

“Оце з кумом поговорили про те, про се… Дружина в нього хворіє, він сам теж здав останнім часом. Дякувати Богу, репетиторство рятує, але уроки без ноутбука в наш час — то вже не уроки. Та й не сидітиме з учнями при свічках!  Онук один на війні, другий вчиться, дочка без чоловіка сама всьому раду дає. Вдома у них теж холодно. Їм той генератор більше потрібен. У мене хоч автомобіль є, у крайньому випадку, від акумулятора телефон заряджу, не те, що Петрович. Йому з його пенсією вчителя історії ніяк не вийде самому таке купити. Ах, чорт із ним!”

Віталій Іванович обрав опцію “доставка”, вписав адресу кума та з теплою усмішкою швидко заповнив поле ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ВРУЧЕННЯ:

“Старому буркунові від Санта Клауса”.

Задоволений щойно зробленим, він відкрив свій робочий документ під назвою “Цілком таємно” і натхненно почав працювати над великими й нікому, окрім нього, не зрозумілими таблицями.

Годинник на стіні пробив одинадцяту, а іграшковий янгол, що висів на вже прибраній пластмасовій ялинці, загадково усміхнувся. Янгол знав, що саме в цей час на іншому кінці міста старий, покручений від артриту та жовтий від постійного куріння палець набирає на клавіатурі в полі ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ВРУЧЕННЯ:

“Старому зануді від Санти”.