25 Грудня, 2022

Заголовок

Від

На відміну від анотації, синопсис пишуть для «професійних читачів», тобто літ. агентів, редакторів, продюсерів, видавців. Це текст на 1-2 сторінки. В хронологічному порядку потрібно повністю розкрити весь ланцюг подій. Синопсис – це стислий переказ сюжету. Проте такий, що допоможе «продати» вашу книгу, зацікавити потенційного видавця.

Синопсис має продемонструвати, що ви як автор здатні зацікавити читача ретельно продуманим світом, переконливими характерами, драматичним конфліктом або непередбачуваними, але правдоподібними сюжетними перипетіями.

Вправно написаний синопсис показує, чи можете ви втримати інтригу з початку до фіналу, чи цікаві ваші персонажі, чи позбавлений сюжет логічних вад.

Написання синопсису – дуже важливий крок для автора. Якщо синопсис цікавіший за сам текст, то завжди можна доопрацювати готову книгу. Проте якщо шкутильгає синопсис – то й рукопис має небагато шансів знайти читача.

Не існує універсальних порад – як «правильно» писати синопсис. Бо кожна нова історія – це власний світ, окреме життя персонажів і щоразу нова авторська ідея. Проте можу підказати, як ото мотивувати себе на створення синопсису.

Уявіть, що ви працюєте над складним проектом. І потрапили у глухий кут. Чи то грошей забракло, чи то замовник не знає, чого хоче. Чи немає злагоди серед виконавців. Аж раптом з’являється неочікувана нагода чи якась впливова людина, яка може розв’язати всі проблеми разом. Але та людина без найменшого поняття про те, що ви робите. Тож від вас потрібно стисло й переконливо розповісти про це. Спробуйте виокремити головне – перебіг подій і чим усе має завершитися. І вам пощастить!