26 Травня, 2021

Заголовок

Від

Хлопець із жовтим каменем, прив’язаним до зап’ястя правої руки, йшов у кінці колони. На шиї теліпався іржавий ключ. Сонце обпікало неприкриту лахміттям шкіру, босі ноги відчували суху землю та мертві рослини, гаряче повітря розрізало легені. Він ледве стримував себе, щоб не зняти протигаз. На поясі теліпалася палиця з прив’язаним шматком заліза.

Попереду нього йшли інші хлопці, теж з жовтими каменями. Вони вже приймали участь в нападах на ворожі поселення, отож могли носити справжні ножі, хоч і невеликі. Далі йшли старші чоловіки з синіми каменями. Вони мали більші ножі й прикривали груди та спину металевими пластинами. Найстарший чоловік йшов попереду і мав червоний камінь. Повністю захищений обладунками, на поясі мав два ножі та пістолет. Його сиве волосся було зав’язано у кінський хвіст. Обличчя по діагоналі розсікав шрам, нижню частину якого приховував протигаз.

На горизонті замаячило поселення. Між розкинутими по полю вагонами, що слугували будинками, грались дітлахи, за ними слідкували старі жінки. Дорослі працювали на полі. Всі були одягнені в однаковий сірий одяг з грубої тканини.

Старий зі шрамом підняв долоню вверх, наказуючи зупинитись. Потім провів її колом. Хлопець з ключем не зрозумів жесту, але побачивши, як інші почали оточувати поселення, послідував за ними.

Коли жителі поселення помітили солдатів, то вже були повністю оточенні. Дехто намагався втекти, але їм не вдалося. Солдати зібрали всіх жителів в центрі поселення і посадили колом. Хлопець з жовтим каменем споглядав збоку, боячись прийняти участь.

Чоловік з шрамом помітив його бездіяльність. Він показав на один з вагонів, наказуючи хлопцю туди зайти. Занісши палицю за голову, ніби готувався вдарити, він боязко почав переставляти ноги. Притулившись до стіни перед входом, почав швидко дихати ротом. Він побачив, як інші солдати за ним спостерігають і почервонів. Коли удар серця співпав з видихом, він розвернувся настільки різко, що палиця засвистіла у повітрі й забіг всередину.

Спочатку він побачив стіл з чотирма алюмінієвими мисками, в яких був рідкий суп. Перевівши погляд, він побачив жінку, що притискала до себ