23 Січня, 2022

Заголовок

Від

Кому затісно в рамках оповідання? У кого в шухляді давно лежить фантастична повість? Хто ніяк не збереться дописати свою фантастичну повість, бо куди ж її подіти? Ця проблема вирішена! Несіть її до нас!

ЛІТавиця оголошує конкурс фантастичних повістей! Жодних обмежень за піджанром фантастики: від фентезі до горору і містики, від наукової фантастики до альтісторії.

Жодних обмежень за темою: наші реалії, вигадані чи альтернативні світи, історія, сучасність чи майбутнє у фантастиці!

Але ми би хотіли, щоб ця історія була захоплюючою та напруженою, щоб у ній діяли цікаві та об’ємні персонажі і, головне, у ній було над чим подумати!

Ну й щоб вона була фантастичною, а не лише описувала героїв у фантастичному антуражі. Фантастичний елемент обов’язково має бути сюжетотворчим!

 

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 80 до 200 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються повісті, які раніше не публікувалися або були опубліковані частково (не більше 20% об’єму). Повість може бути допущена до конкурсу, якщо твір був частково опублікований, але автор на період конкурсу змінив його назву і найбільш упізнавані імена та назви.

Обов’язкова відповідність об’єму і наявність фантастичного припущення.

Вітаються тексти, які змушують читача замислитися (фінальне журі звертатиме увагу на цей критерій).

Конкурс буде проходити у два етапи: відбірковий (самосуд учасників) та фінальний (редколегія/журі).

 

На першому етапі учасники мають подати СИНОПСИС повісті і ОЗНАЙОМЧИЙ УРИВОК. 

Цей етап проходитиме в анонімному режимі для того, щоби самосуд пройшов якомога більш неупереджено. Авторство поданих  творів буде розкрите одразу після завершення першого етапу. 

Синопсис має містити стислу розповідь про світ, в якому відбуваються події (якщо це потрібно), про основні перипетії сюжету, головних героїв та їхній шлях до розв’язки. Синопсис має ПОВНІСТЮ розкрити сюжет, не лишаючи частину подій “за кадром” (без інтриг на кшталт “а як виплуталися герої з цієї ситуації, ви дізнаєтеся у повній версії”).

Про різницю між синопсисом і анотацією ми розповімо в окремих дописах з прикладами.

Ознайомчий уривок натомість має містити не більше 20% об’єму повісті (16-40 тисячі знаків). Автор сам обирає, де зупинитися в межах цього ліміту, але уривок має бути інтригуючим, мотивувати продовжити читання! Уривок бажано (хоча й необов’язково) брати з початку твору. Адже читання ми все ж починаємо з першої сторінки, тож уривки з початку повісті вітаються!

Ознайомчий уривок буде доступний для читання усім відвідувачам сайту, а синопсиси отримають лише конкурсанти, які братимуть участь в голосуванні. Це необхідно, щоб не “світити” сюжети повістей широкому загалу.

Перший етап допоможе учасникам ознайомитися з сюжетом, структурою і художніми якостями повістей, але не читати подані твори цілком (бо це важка робота, яка вимагає багато часу).

За підсумками першого етапу буде відібрано повісті, які братимуть участь у 2-му етапі.

Під час другого етапу журі оцінить повні тексти обраних повістей.

Про склад журі ми повідомимо окремо! Члени журі не братимуть участі в конкурсі!

 

Прийом творів розпочнеться в травні 2022 року.

Закінчення прийому  в серпні 2022 року.

Увага! Ви можете подати заявку на участь (ознайомчий уривок+синопсис), навіть якщо ваша повість ще не дописана. Але на момент закінчення прийому робіт повний текст повісті має бути надісланий на пошту редколегії.

Перший тур голосування триватиме протягом вересня 2022 року.

Другий тур (робота журі) жовтень-листопад 2022 року.

Оголошення результатів – листопад  2022 року.

Точні дати кожного з етапів повідомимо згодом

За результатами конкурсу від 1 до 3 повістей буде видано в рамках серії “Generation Next української фантастики” (окремо чи під однією палітуркою, залежно від жанру і об’єму творів-переможців). Автори переможних творів отримають авторські примірники (5 шт) і, після розпродажу тиражу, грошову винагороду (розмір винагороди буде уточнений на етапі підготовки до друку). У тому випадку, якщо видання буде комерційно успішним, ми окремо оговоримо з авторами додрук накладу, з якого автори також матимуть роялті.

В конкурсі може взяти участь будь-хто, незважаючи на місце проживання.

Від кожного сольного автора приймається один твір.

У випадку співавторства, співавтори можуть подати один спільний твір з акаунту одного зі співавторів, який голосуватиме від імені співавторів і позбавляється права подавати сольні твори. Решта зі співавторської групи може додатково подати ще по одному сольному твору, загальна кількість творів на одну особу не може перевищувати 2 (1 сольний + 1 співавторський). Обов’язковою умовою подання співавторських творів є інформування про це Координатора конкурсу (хто саме координуватиме, повідомимо перед початком прийому робіт). 

Обов’язковою вимогою для учасників є згода на плідну співпрацю з редактором у разі, якщо ваш твір буде відібрано до друку! 

Конкурс відбудеться за умови наявності щонайменше 10 (десяти) творів, які успішно пройдуть преномінацію.