12 Лютого, 2024

Заголовок

Від

При туберкульозі неможливе «дозараження», коли він уже є. Ця інфекція не пускає інших представників свого роду в організм, де «оселилася». Таке явище називається «нестерильним імунітетом», і на ньому заснований принцип дії вакцини БЦЖ (підсаджування в організм дрібки неагресивного збудника до того, як людина вдихне – а це неодмінно станеться! – агресивну, «дику» паличку. Вакцинована людина стає недоступною для «справжньої» палички Коха, яка «літає» скрізь). Тож «дозаразитися» від чоловіка письменниця ніяк не могла, якщо вже була хвора (і навіть якщо мала ремісію). У її легенях й далі розмножувалися нащадки бацил, які жили у її тілі вже кількадесят років.

Туберкульоз легенів, кісток, нирок та інших органів (у однієї людини) є проявами одного інфекційного процесу, а НЕ різними хворобами. Вони можуть окремо кодуватися у сучасній статистиці, але з точки зору життєвого циклу туберкульозної палички НЕ є чимось окремим.

Туберкульоз – одна з небезпечних і дуже цікавих хвороб, яка й досі є викликом для лікарів та дослідників. В минулому ж вона впливала на життя ще сильніше.