6 Липня, 2023

Заголовок

Від

актерії, або Фантастична чума
Окрім закликів до технічних вишів, найдавнішою задачею фантастики було попередження людства. Або моделювання виходів з безвихідних ситуацій. Однієї з таких ситуацій є всесвітня пандемія (щось на кшталт того, з чим ми зіткнулись нині).
Сьогодні ми розглянемо кілька найвідоміших вірусів та масових захворювань у фантастиці.

1. Нечасто одна з перших робіт автора стає відразу «Magnum Opus». Та саме це сталось з романом молодого (26 років на час написання) Майкла Крайтона «Штам Андромеда». Роман неодноразово екранізувався і взагалі важко переоцінити його вплив на сучасну культуру, власне він став одним з пращурів сучасного технотрилеру (як піджанру виробничого роману). А от українського його досі не видано! Дослідницький супутник падає неподалік невеликого містечка в Арізоні, після його падіння населення гине від невідомої хвороби, в живих лишаються лише немовля і стариган-алкоголік. Група вчених у секретному підземному комплексі намагається зрозуміти що сталось і спробувати не випустити новий смертельний штам у світ.

2. Саме земні хвороби стали вирішальним фактором боротьби з марсіанськими інтервентами в романі Герберта Уеллса «Війна світів» (українською видано в 1977 році київським видавництвом «Дніпро» та в 2007 ро