14 Березня, 2023

Заголовок

Від

Кожне дерево (не зовсім дерево — дивись далі) є окремим організмом.

Я не хотів Ліс робити єдиною істотою, бо це не є еволюційно вигідним шляхом. Еволюція вимагає смерті й заміни одних осіб іншими.

Дерева можуть спілкуватися та взаємодіяти між собою. Думають вони вголос ворушачі листям, але можуть також висловлювати думки більш чітко.
Але так само, як у людей носієм свідомості є ЦНС, а решта — «мʼясний скафандр», у них роль ЦНС грає міцелій. Тобто істотою, по суті, є мікориза — дерево+грибниця. Перед традиційною ЦНС у грибниці є перевага — спори, які вона випускає, можуть містити певну інформацію. Для життя грибниці дерево потрібне, а для збереження спогадів — ні.

Певні види міцелію з певними властивостями живуть на певних видах дерев (так само як і в нас). Відповідно, це сформувало «розумніші» види, аристократію, касти і все таке інше, чому не вистачило місця в тексті.

Колись давно паралельна еволюція сформувала «невкорінених», якихось тварин, про яких зберіглися казки (як у нас про драконів). Вони навіть живуть у регіонах, де є рослинність, але грибок не може вижити. Тож іноді Ліс із ними стикається, але «завжди перемагає».

Найстрашніший ворог Лісу — вогонь. Але за мільйони років еволюції, Ліс навчився і йому давати раду. Там ще було про зиму «хвойних» стражів і все таке, але воно не впливало на події, довелося викинути.

Міцелій, що утворює імператорський вид мікоризи (нагадую, дерево + грибниця) може передавати спорами спогади та особистості. Особистості в такому випадку обʼєднуються, спогади накладаються і дерево стає «аутистом» з усіма наслідками описаними в тексті. Але коли дуже треба і коли Імператор з якоїсь причини помирає (блискавка, ураган тощо), він вбирає спогади попереднії імператорів — спора вростає в його міцелій. В нього є ще якийсь активний час, та насправді, дерево вже приречене. Це забезпечує еволюціно необхідну мінливість.

Спори надзвичайно живучі й здатні подорожувати в космосі. Коли черговий імператор додумається не знищити невкорінених, а викоирстати для подорожі, він пустить коріння в новому світі й отоді подивимося хто кого 🙂