14 Жовтня, 2022

Заголовок

Від

ЛІТавиця оголошує конкурс фантастичного детективного оповідання!

 

На конкурс приймаються оригінальні прозові твори українською мовою, які раніше не публікувалися і не можуть бути знайдені електронними пошуковими системами.

Оповідання може бути допущене до конкурсу, якщо твір був опублікований, але пізніше повністю видалений із мережі, а його автор лишився анонімним (виступав під ніком, і особа автора чи авторки не може бути ідентифікована).

 

Жодних обмежень за піджанром фантастики.

Бажана історія на українському матеріалі (із використанням нашої історії, міфів, обставин), або така, що відбувається на території України (в одному з реальних наших міст, приміром), або така, де діють наші нащадки.

Суворо обов’язкова відповідність темі (сюжет має містити злочин чи щось, що виглядає, як злочин – і розслідування цього) і наявність фантастичного припущення!

 

Родзинкою і одночасно головною проблемою поєднання фантастики з детективом є те, що в них різні завдання. Для фантастики необхідна наявність фантастичного припущення, яке грає сюжетостворюючу роль. А для детективів – розкриття таємниці. Фантастичне припущення легко може обійтися без таємниці, а таємниця – без фантприпущення. Тому детектив зазвичай переважує, а фантастика перетворюється на антураж, екзотичне місце подій. Цього варто уникати. Поєднання двох начал має бути гармонійним і взаємовигідним. У цьому полягає головна мета нашого конкурсу – досягти жанрової рівноваги.

 

Обсяг конкурсних оповідань 20-60 тисяч знаків із пробілами.

Твори, які не відповідають даним вимогам, будуть відхилені.

 

Прийом почнеться 17 жовтня о 00:00 (початок доби). Закінчення прийому в неділю 30 жовтня о 20:00.