29 Вересня, 2022

Заголовок

Від

Що чекає на нас у майбутньому?

Задля відповіді на це питання не обов’язково відкривати фантастичний роман, адже і екологи, і економісти, і політики стільки разів про це товкмачили: забрудення повітря й води, зміни клімату, енергетична криза! Ба більше – якісь із цих небезпек уже в повний зріст загрожують нам, а дехто вже від них і постраждав. Мабуть, далі буде ще “веселіше”, якщо людство не замислиться над своїм шляхом та не зміниться…

Чи може технологічний розвиток зарадити нашому занепаду?

Наступною хвилею прогресу називають Четверту промислову революцію, в якій програми та машини навчаться думати самі. Перші практичні розробки в цьому напрямі вже співіснують з людьми та мають назву “смарт” (або розумних, кмітливих) технологій. Досі точаться суперечки: які планетарні проблеми вони вирішують чи поглиблюють? Чи може така техніка бути в кожному домі, чи це забавка для обраних? Чи здатні подібні розумні механізми до самонавчання, чи зможуть вони підлаштуватися до задач, для яких не програмувалися — наприклад, до альтернативної роботи в день несподіваного збройного нападу ворога? Чи є вам про що поговорити із власною праскою?

Це не просто книжка, це — ключ до майбутнього, який уже лежить у руках інженерів-науковців… Українських інженерів! І ми впевнені: якщо вчені і зможуть врятувати світ від технологічної катастрофи, наші спеціалісти стоятимуть у лавах цих учених як рівні серед рівних, а наші люди одними з перших отримають змогу оцінити всі новітні блага цивілізації.

На тім стоїмо і про те пишемо!