27 Травня, 2022

Заголовок

Від

До конкурсу запрошуються оригінальні прозові твори українською мовою, обсягом від 80 до 200 тисяч знаків із пробілами.

На конкурс приймаються повісті, які раніше не публікувалися або були опубліковані частково (не більше 20% об’єму). Повість може бути допущена до конкурсу, якщо твір був частково опублікований, але автор на період конкурсу змінив його назву і найбільш упізнавані імена та назви.

Увага! Повість має бути самостійним твором. Навіть, якщо вона належить до циклу, вона має читатися як окремий твір, без будь-яких відсилок до інших частин циклу. Якщо ви вважаєте, що ваша повість відповідає цим критеріям, то майте на увазі, що вимоги щодо анонімності до частини циклу, інші твори з якого були засвічені, такі самі як і до опублікованих частково творів. Тобто назва твору, упізнавані імена та назви змінені на період конкурсу.

Обов’язкова відповідність об’єму і наявність фантастичного припущення.

Вітаються тексти, які змушують читача замислитися (фінальне журі звертатиме увагу на цей критерій).

Конкурс буде проходити у два етапи: відбірковий (самосуд учасників) та фінальний (редколегія/журі).

З метою дотримання неупередженості як на етапі самосуду, так і на етапі журейському, конкурс проходитиме в анонімному режимі!

 

На першому етапі учасники мають подати СИНОПСИС повісті і ОЗНАЙОМЧИЙ УРИВОК. 

Синопсис має містити стислу розповідь про світ, в якому відбуваються події (якщо це потрібно), про основні перипетії сюжету, головних героїв та їхній шлях до розв’язки. Синопсис має ПОВНІСТЮ розкрити сюжет, не лишаючи частину подій “за кадром” (без інтриг на кшталт “а як виплуталися герої з цієї ситуації, ви дізнаєтеся у повній версії”).

Синопсис слід надсилати на електронну пошту litavytsia@gmail.com із зазначенням назви вашого твору в темі листа.

Про різницю між синопсисом і анотацією можна прочитати в цій статті.

Ознайомчий уривок натомість має містити не більше 20% об’єму повісті (16-40 тисячі знаків). Автор сам обирає, де зупинитися в межах цього ліміту, але уривок має бути інтригуючим, мотивувати продовжити читання! Уривок бажано (хоча й необов’язково) брати з початку твору. Адже читання ми все ж починаємо з першої сторінки, тож уривки з початку повісті вітаються!

Уривок слід подавати через звичну форму подачі робіт.

Ознайомчий уривок буде доступний для читання усім відвідувачам сайту, а синопсиси отримають лише конкурсанти, які братимуть участь в голосуванні. Це необхідно, щоб не “світити” сюжети повістей широкому загалу.

Перший етап допоможе учасникам ознайомитися з сюжетом, структурою і художніми якостями повістей, але не читати подані твори цілком (бо це важка робота, яка вимагає багато часу).

За підсумками першого етапу буде відібрано повісті, які братимуть участь у 2-му етапі.

Під час другого етапу журі оцінить повні тексти обраних повістей.