17 Лютого, 2022

Заголовок

Від

Трохи більше по темі конкурса можна почитати в статті від Яскра – ініціатора цього конкурсу та представника його шановного спонсора (Так! У нашій криївці є люди, які не тільки розмовляють в своїх творах про технології майбутнього, а й власними руками творять їх!).

Що чекає на нас у майбутньому?

Забрудення повітря й води! Зміни клімату! Енергетична криза! Ці послання атакують нас не лише у творчості, а й у новинах щодня. Ба більше – деякі з них уже в повний зріст загрожують нам, а дехто вже від них і постраждав. Мабуть, далі буде ще “веселіше”, якщо людство не замислиться над своїм шляхом та не зміниться. 

Чи може технологічний розвиток зарадити цьому?

Наступною хвилею прогресу називають Четверту промислову революцію, в якій програми та машини навчаться думати самі. Перші практичні розробки в цьому напрямі вже співіснують з людьми та мають назву “смарт” (або розумних, або кмітливих) технологій. Досі точаться суперечки: які планетарні проблеми вони вирішують чи поглиблють? Чи може така техніка бути в кожному домі, чи це забавка для обраних? Чи повстане реальний аналог Скайнет проти людства? Чи є вам про що поговорити із власною праскою?

Інженери та науковці звертаються до літературної спільноти з питанням: яке ваше бачення майбутнього, що вже настає? Які програмні розробки чи приладдя визначить його? Які історії пов’яжуть людей та технології в наступні три десятиліття?

Пишіть несподівано! Пишіть дивовижно! Головне – пишіть! 

 

ЛІТавиця разом із інноваційним стартапом “Atmosphere Enterprise” оголошує про новий конкурс фантастичних оповідань, присвячений смарт-технологіям у місті та охороні навколишнього середовища!