14 Квітня, 2021

Заголовок

Від

ми продовжуємо вірити і переповідати казочки про нашу нікчемність, які росія розказує нам 300 років поспіль.
Продовжуємо БУКВАЛЬНО ВБИВАТИ САМІ СЕБЕ, свою культуру і свою країну. Під схвальне кивання ворога.

Ну але це все дурня.
Бо якби ми були нікчемні – ми б не вистояли в 14му.
Якби ми були нікчемні – ми б сьогодні не продавали молочку в Нідерланди, молочну столицю Європи, яблука в Емірати, мед і шоколад в ЄС, випхавши Китай з трійки лідерів постачальників продуктів.
Якби ми були нікчемні, ми б не створили ринок коміксів з нуля за кілька років, крутий воєнліт за кілька років, власну школу озвучки (ну, там років більше, але), власне документальне кіно, яке виграє світові премії, і підбираємося все ближче до кіно ігрового (а подекуди навіть вже), ютуб-нонфікшн-проектів, відродили переклади, інші культурні проекти… За оці кілька років, як випиздили росіян з нашого книжкового ринку, з’явилось стільки видавництв і авторів, як не було десятиліттями дотепер – всі ті нові автори не вчора вродилися ж.
Так, росіян випиздили не до кінця – і рф лізе назад, як тільки може. Імпортом. Співпрацею. Фальшивими видавництвами-франшизами. Або перекупаючи наші видавництва. Розповідаючи голосом ваших стейкхолдерів, що бачте, ось у вас тут потрібних книжок нема – а в нас є, ми вам їх дамо, продавайте-купуйте, це ж вигідний бізнес і потрібна література.
Співпрацювати, да. Експансія. Ви можете видатися у нас, ось у нас є для вас хороші ліберальні видавці. А тепер ми видамося у вас. Ось тут просто бізнес. І ось тут просто бізнес. Який такий демпінг? Нечиста гра? Ну шо ви начінаєтє, бізнес же ж. Всі мають виживати, ваші теж демпінгують. Ось ваш гонорар.

Нагадати, що означає російський бізнес?
Від початку цього посту і дотепер по пунктам.
Що у вас спочатку не буде книжкового ринку, потім культурного (бо якщо видавцям можна – то іншим теж можна співпрацювати з росією, простобізнес) – а потім у вас не буде держави, бо у мізках ваших громадян буде простобізнес і росія, і не буде ніякої України.

«Це ж здорово, що ми можемо робити експансію на російський ринок» = означає = що спочатку росія вбила ваш книжковий ринок, вбила митців та торгівців фізично, а решту, хто вижили, тримала в напівголодному стані і без змоги вільно та гідно працювати в літературі = бо де ж їм працювати, коли нема літератури і нема ринку?