19 Листопада, 2023

Заголовок

Від

Вітаю, авторе!

Маєте чудовий рівень володіння мовою і напрацьований стиль. Ймовірно, це далеко не перша ваша робота. Інтеграція у всесвіт через допитливого стажера – оригінальне рішення задачі, як показати все динамічно, послідовно і не нудно. Більша частина описів відбувається у діалогах, до біса цікавих. Персонажі не пласкі. Вони живі та відчуваються: у кожного свій характер і манера спілкування.

Ба більше, вам вдалося глибоко вкопатися у матчастину і створити складний структурований світ. Він багаторівневий і вкрай цікавий. Впродовж усього оповідання не втомлюєшся від нової інформації: вона надходить порційно і влягається у правильній послідовності. Я б рекомендував вам розширити оповідання до книги – відчуваються закладені масштаби. Єдине запитання до автора: фенікс таки виявився апаратом, підпорядкованим Ірен? Або ж ні? У його природі я так і не розібрався.

Із мінусів:
1. Трохи дратували численні наголоси у найпростіших словах – немов натяк, що читач без наголосу не здатен вірно прочитати.
2. \”Ви\” з великої літери. Авторе, так не пишуть. \”З великої літери «Ви» пишеться лише за шанобливого звертання до однієї особи. І не будь-де, а тільки у ділових документах або вітальних листівках, запрошеннях чи ділових листах.\” (за О. Авраменко)
3. Дивні для в цілому сильного тексту помилки. Як то \”промуркотіла вона солодким грудним сопраном\” – у орудному \”сопрано\”. Якщо звертання складається з іменника та імені — обидва слова матимуть кличний відмінок: \”Пане ЗікУ\”, а не \”Пане Зік\”. Також є проблеми з пунктуацією.

В іншому вболіваю за ваш твір. Успіхів! Якщо вирвусь у фінал, начистіть мені там пику 😉