3 Січня, 2024

Заголовок

Від

Свято наближається. Миколай обережно поставив мішок із подарунками біля ошатно вбраної новорічної ялинки. Втомлена спина ледь не скрипіла від натуги. Застарий він вже для цієї роботи.

Та ще й понавигадували стільки свят та різних імен для нього – Санта, Миколай, Дід Мороз. От же ж халепа! А йому все більше роботи.

Ось і сьогодні видалася важка нічка. Ледь допер цей клятий мішок. Але воно було того варте. Миколай почав діставати гарні коробки подарунків та виставляти їх під ялинкою. Хворе коліно відверто обурювалося таким заняттям. Але треба було все розкласти красиво. Свято ж наближається.

З ледь помітним зойком Миколай підвівся і відійшов на декілька кроків, щоб оцінити свою роботу. Непогано, але… Він повернувся й трохи переставив декілька яскравих святкових коробок. От тепер гарненько.

Так, звісно, покласти подаруночки кожному під подушку було б набагато краще, але не цього разу. Під ялинкою теж буде дуже добре.

Мабуть, хтось сперечався б із ним, що подарунки лише для чемних діточок. А нечемним не треба приносити подарунки – лише вугілля, гнилу картоплю або різочки. Теж понавигадували! Але ж вирішувати було лише йому. Тому Миколай дбайливо замотав подаруночки у яскравий кольоровий папір та замотав гарними стрічками з бантиками. Свято ж. Може, ці хлопчики й були нечемними, але на ці подаруночки вони вже точно заслуговують.

Раптом Миколаю дуже закортіло курити. Рука звичним рухом потягнулася до кишені за цигарками, та він зупинив себе. Не на часі, та й не тут. Треба рухатися далі.

Вже біля вікна він озирнувся на ялинку, що у слабкому місячному сяйві здавалася великою сіро-чорною химерою. Але зранку вона буде напрочуд гарною. Свято наближається. На світанку перед сніданком приїде командування, щоб виголосити урочисту святкову промову.

Тож ці подаруночки саме стануть у пригоді. Вісімнадцять кілограмів фугасу, болтів і саморізів. Має вистачити на весь особовий склад цієї ворожої частини, що вишикується перед ялинкою у їдальні. Так, під подушки було б краще, але ж казарми охоронялися ретельніше. То й добре.

Скоро світанок, час вже вшиватися звідси. Миколай востаннє подивився на подаруночки під ялинкою та хижо посміхнувся:

– Свято наближається, покидьки! Свято наближається…